niedziela, 31 maja 2015

Naucz mnie soba byc...Akceptacja.
Moda zmienia się nieustannie i nie chodzi mi tu tylko o ubrania, ale i o modę na to jak wyglądać, co robić, co kupować, po prostu mode jak życie.
Jeszcze do niedawna każda dziewczyna chciała być chuda i nie mieć ani grama tłuszczu. Nadal tak jest u wielu osób, ale aktualnie na topie są krągłości, a dokładnie duża pupa i biodra, do tego najlepiej talia osy. Swoją drogą przez pewien czas zachodziłam w głowę jak one to robią?! Oczywiście nie mówię tu o typowej Kowalskiej, a o wielu inspiracjach dzisiejszych czasów jakimi są "dziewczyny z tumblr'a".
No wyglądają świetnie. Niektóre trochę przesadzają ale inne prezentują się cudownie. Ostatnio widziałam zdjecie Khole Kardashian gdzie miała na sobie gorset.. no tak. Pewnie wiele z nich nosi gorsety zwężające talię. A te duże pupy? Rozumiem, są dziewczyny, które tak mają, ale nie u wszystkich wygląda to naturalnie.
Jednak wcale nie chcę tego ganić. Wręcz jestem na tak. Podoba mi się to, że głównym wyznacznikiem piękna nie jest już sylwetka wygłodzonej dziewczyny. Jednak wszystko ma swoje granice i tak jak pisałam wyżej, niektóre z tych dziewczyn są przesadzone.
ALE to nie znaczy, że każda z nas ma teraz dążyć do takiego wyglądu i do takiego "piękna", nie e.
Każda z nas jest piękna na swój własny sposób. Jedna ma szersze uda, druga małe piersi, a trzecia ma 2 metry wzrostu. Co z tego? Sekret nie tkwi w tym aby opracować i dążyć do idealnej sylwetki. Oczywiście jeśli ktoś ma takie życzenie to pewnie czemu nie, ale nie powinnyśmy tego robić z desperacji i ucieczki przed samym sobą "bo nienawidzę swojego ciała". Sekret tkwi w naszych głowach. Musimy najpierw ogarnąć to co tam jest. Zaakceptować siebie. No bo jesli my tego nie zrobimy to kto to zrobi? Musimy być dla siebie swoim własnym przyjacielem, przecież przebywamy ze sobą 24/7. Wiem, że to nie łatwe. Sama jestem dopiero na drodze do tego aby w pełni pokochać siebie. Są dni lepsze, kiedy jestem w stanie powiedzieć "nawet się lubię", ale są dni kiedy jest całkowicie na odwrót. To chyba normalne. Ale pamiętajcie zanim pokochacie kogokolwiek innego musicie pokochać siebie! ♥

+ kilka zaległych zdjęć, które w końcu doczekały się publikacji :)


ramoneska/ takko fashion
buty/ h&m
sukienka/ terranova

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz